Sunlit

POMPY CIEPŁA

promyczki-1.png
pomy

Pompy ciepła

Dla ciebie, dla środowiska

Technologia przyjazna środowisku

Praca pompy ciepła nie emituje szkodliwych spalin do środowiska naturalnego, a połączenie jej z fotowoltaiką jest najczystszym systemem grzewczym i do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Ochrona środowiska naturalnego

Zakup pompy ciepła wiąże się ze zmniejszeniem degradacji środowiska naturalnego, które jest siedliskiem różnych gatunków zwierząt, miejscem rozwoju roślinności i wspomaga ograniczanie zapylenia, które powstaje podczas wydobywania paliw kopalnych. Pompy ciepła wykorzystują czyste powietrze znajdujące się w otoczeniu domu.

Zmniejszenie zużycia energii i kosztów ogrzewania

Montaż pompy ciepła to możliwość wygenerowania znacznych oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Nawet 80% energii cieplnej można pozyskać z powietrza atmosferycznego, a kolejne 20%, gdy źródło ciepła połączy się z instalacją fotowoltaiczną

Inwestycja w przyszłość

Wymogi energetyczne stale rosną zarówno dla nowych, jak i termomodernizowanych budynków. Dzięki zamontowaniu pompy typu powietrze woda można spełnić normy WT2021 i jednocześnie przygotować się na to, że w przyszłości będą one jeszcze bardziej restrykcyjne.

 

SUNLIT POMPY CIEPŁA
Jak działa pompa ciepła ?

Pompa ciepła powietrze-woda to ekologiczne rozwiązanie, którego koszty eksploatacji są niskie, a w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną spadają prawie do zera. Zasada działania pompy ciepła opiera się na pozyskiwaniu energii z odnawialnych źródeł, które nagromadzone są w powietrzu. Dzięki temu można ogrzewać i schładzać pomieszczenia.

Co więcej, pomożemy Ci w uzyskaniu korzystnego finansowania, a po zamontowaniu, obejmiemy Cię opieką posprzedażową. Pomożemy Ci również uzyskać dofinansowanie z programu “Czyste powietrze”, dzięki czemu Twoja inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.
Z nami nie straszne Ci formalności, a z pompą ciepła – mroźna zima. 

 

dakin3 (1)
SUNLIT POMPY CIEPŁA
Czy warto zainstalować pompę ciepła powietrze woda?

Pompa ciepła to efektywne źródło ciepła, nawet gdy na zewnątrz panuje bardzo niska temperatura. Najważniejszą jej zaletą jest możliwość podłączenia jej do istniejącej instalacji centralnego ogrzewania, z wykorzystaniem wcześniej zainstalowanych kaloryferów lub do ogrzewania podłogowego. Czynnik grzewczy jest także przygotowany do przenoszenia energii cieplnej do zasobnika CWU. Możliwość pozyskania dofinansowania na zakup pompy ciepła do domu to kolejny atut inwestycji w nowoczesne rozwiązanie do ogrzewania domu i wody użytkowej.

 

dakin-chlopaki (1)

Pompa powietrza powietrze-woda

Efektywność pompy ciepła

Instalacja pompy ciepła typu powietrze-woda to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. W naszej ofercie dysponujemy urządzeniami, których współczynniki takie jak SCOP są bardzo wysokie. To przekłada się na lepsze działanie całego systemu centralnego ogrzewania w domu. Efektywność energetyczna jest jednak uzależniona między innymi od zapotrzebowania gospodarstwa domowego na ciepło. Dlatego też nasi eksperci pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie, które zapewni komfort cieplnych wszystkim domownikom nawet w najmroźniejsze dni. Ponadto nasze urządzenia możesz połączyć z instalacją fotowoltaiczną, dzięki czemu zyskasz większe oszczędności na ogrzewaniu i podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Pompa ciepła powietrze-woda

Czy opłaca się zainstalować pompę ciepła?

Pompa ciepła to wygodne i tanie w eksploatacji źródło ciepła, które stanowi świetną alternatywę dla kotłów starszego typu. Eksploatacja tego rodzaju systemu grzewczego jest znacznie wygodniejsza i nadaje się do każdego typu budownictwa. Montaż pompy ciepła warto zaplanować wraz z instalacją fotowoltaiczną, co pozwoli jeszcze bardziej obniżyć koszty ogrzewania budynku.

Zapytaj o ofertę

Step 1 of 3